Spektakle

ZOBACZ WSZYSTKIE

QUO VADIS

"QUO VADIS - czyli teatr ubogi z elementami spiewogry"

 

Po „Trzech muszkieterach”  aktorzy odważnie sięgają po „Quo vadis”  tym razem serwując dowcipno-ironiczną trawestacje Sienkiewiczowskiego dzieła. Na scenie nie zabraknie wielu kultowych postaci znanych z lektury i kina, w które wcielą się  wyłącznie czterej aktorzy. Szybkie tempo akcji, okraszone ciętym dowcipem, zawrotną prędkość aktorskich metamorfoz podkręcą jeszcze piosenki i muzyka grana na żywo.

W „Quo vadis” Montowniacy przewrotnie zwracają się ku korzeniom komediowej sztuki dramatycznej – starogreckiej komedii attyckiej, czerpią również z tradycji teatru elżbietańskiego. Scenografia spektaklu jest skromna lecz nabrzmiała znaczeniem, użycie efektów i nowoczesnych gadżetów cechuje zbawienny umiar. Wszystkie role, również kobiece, grają mężczyźni: brawurowo, koncertowo. Bez podtekstów.

 

Teatr Montownia kolejny raz mierzy się z klasyką literatury. Po Trzech muszkieterach przedstawiamy Quo vadis pokazując dowcipną i ironiczną trawestacje dzieła Sienkiewicza. Nasi aktorzy wcielą się w kolejne postacie znane wszystkim z książki i jej filmowych adaptacji. Spektakl uwodzi szybkim tempem akcji, ciętym dowcipem, zawrotną prędkością kolejnych aktorskich metamorfoz i muzyką graną na żywo.

 

Reżyseria: Rafał Rutkowski
Scenografia i kostiumy - Małgorzata Szydłowska
Muzyka - Wiktor Stokowski
Teksty piosenek - Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski
Reżyseria świateł - Małgorzata Szydłowska

Występują: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki, Wiktor Stokowski

 

Spektakl powstał we współpracy między Teatrem Montownia, Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie oraz Teatrem Powszechnym w Warszawie.

Polecamy dla widzów od 16 lat.

Premiera w Krakowska w Teatrze Łaźnia Nowa, 12.11.2014

Premiera Warszawska w Teatrze Powszechnym, 27.12.2014

 

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

 


ZOBACZ WSZYSTKIE

POPRZEDNI

Depresja komika

Reżyseria: Michał Walczak
NASTĘPNY

Najśmieszniejszy człowiek w Polsce

Nowy One-man show Rafała Rutkowskiego

Tekst:...

Partnerzy