Spektakle

ZOBACZ WSZYSTKIE

Trzej Muszkieterowie

 

 

 

 
Trzej muszkieterowie to klasyk. Opowieść o przyjaźni czterech mistrzów szpady łączy w sobie wszystko, co kochają widzowie: szalone przygody, pojedynki, namiętności, nieoczekiwane zwroty akcji i zabarwione erotyzmem sceny zalotów i zdrad.

Zespół Montowni proponuje widzowi nowe odczytanie bestselleru Aleksandra Dumasa. Skomplikowana, ale naszkicowana niezwykle precyzyjnie i odgrywana w szaleńczym tempie intryga oraz koloryt XVII-wiecznej Francji, nieustannie zmieniający role aktorzy i tylko jeden element scenografii – wielofunkcyjna szafa. Wszystko to jest pretekstem do zabawy w teatr, gry ze stereotypami i popkulturowymi wyobrażeniami na temat doskonale wszystkim znanej powieści. Montownia przefiltrowuje je przez swój charakterystyczny styl, wrażliwość i poczucie humoru.


Trzej muszkieterowie to także wyborny popis aktorskiego rzemiosła, oparty na grze gestów, wyobraźni  i eksponowaniu przerysowanej fizyczności kolejnych bohaterów. Choć piątka aktorów odtwarza aż kilkanaście postaci, nie może tu być mowy o pomyłce. Nie sposób pominąć też brawurowych ról psa de Gaulle'a i kota Richelieu... To po prostu trzeba zobaczyć!

 

Trzej Muszkieterowie
Aleksander Dumas

 

Reżyseria: Giovanny Castellano
Adaptacja: Jakub Roszkowski
Scenografia i kostiumy: Dominika Skaza
Muzyka: Marcin Rumiński

 

Obsada:
Monika Fronczek
Adam Krawczuk
Marcin Perchuć
Rafał Rutkowski
Maciej WierzbickiI

 

PREMIERA: 30 listopada godz. 19.30
Pokaż przedpremierowy: godz. 17:00

TEATR POWSZECHNY im. Zygmunta Hübnera, UL. JANA ZAMOYSKIEGO 20

 

Bilety:
www.powszechny.com
Tel. do kasy: 22-818 48 19

 

WSPÓŁPRODUKCJA Z TEATREM ŁAŹNIA NOWA W KRAKOWIE

Premiera w Krakowie odbyła się 5 października 2013r
Aktualne daty spektakli w Krakowie: www.laznianowa.plPROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW M.ST. WARSZAWY

 

Dziękujemy teatrowi IMKA i teatrowi Och-Teatr za udostępnie sali prób i tym samym pomoc w realizacji spektaklu.

 

MEDIA O SPEKTAKLU

"Na scenie tylko szafa, do której aktorzy grali, pod którą występowali, w której się chowali. I nic więcej potrzebne nie było. Bo opakować Rutkowskiego w dodatkowe rekwizyty, to zrobić Rutkowskiemu krzywdę - to taki typ aktora, który gra nawet powietrzem wokół siebie. Znakomity był więc kardynał Richelieu w wykonaniu Rutkowskiego - jakiś taki nerwowy, postrzępiony, "przegięty" (...). Lord Buckingham Marcina Perchucia? Można powiedzieć, że zbudowany ze stereotypów (i taki miał być), a zagrać chociażby jeden stereotyp - wielka sztuka. Milady według Moniki Fronczek? Prawdziwa suka, a nie jak u Dumasa, suka, ale jednak dama. Tekst miejscami błyskotliwy, niepoprawność polityczna umiejętnie dawkowana, kontakt z publicznością terapeutyczny (wydaje się, że dla obu stron)."
Renata Radłowska / Gazeta Wyborcza

 

"Ważne, iż wszystkie te kabaretowe grepsy mają swą dynamikę i stanowią określoną, a nie izolowaną część spektaklu. A publiczność bawi się setnie, sekundując poczynaniom samowystarczalnej obsady. Dysponującej tylko kilkoma gadżetami i rozkładaną szafą.
(...) Rutkowski może spokojnie zagrać pożar Rzymu."
Łukasz Badula / kulturaonlne.pl

 

 


ZOBACZ WSZYSTKIE

POPRZEDNI

MAYDAY 2

Rafał Rutkowski goscinnie w Och-teatrze w roli Johna...

NASTĘPNY

Depresja komika

Reżyseria: Michał Walczak

Partnerzy