Spektakle

ZOBACZ WSZYSTKIE

Szelmostwa Skapena - wg Moliera

Szelmostwa Skapena, których forma oparta jest na włoskiej komedii dell’arte, są znakomitym pretekstem do zabawy konwencją. Czterech aktorów gra kilkanaście postaci, zachowując przy tym rytm i czytelność fabuły. Usunęli z tekstu role kobiece, a tylko opowiadają o kobietach i oczywiście są w nich zakochani. Szelmostwa w założeniu są spektaklem autorskim opartym na technice i wyobraźni aktorów, umiejętności w operowaniu gestem i głosem.

 

Z RECENZJI

„Molierowskie ‘Szelmostwa Skapena’ to więcej niż popis aktorskiego rzemiosła. Aktorom udaje się nie tylko naśladować znane z XVI-wiecznych rycin figury komedii dell’arte, te wszystkie postacie pochylonych przez wiek starców, sprężystych amantów i ruchliwych arlekinów. Potrafią dotrzeć do istoty tego gatunku – lazzi, czyli gagów. W ich wymyślaniu są niezawodni.”
Roman Pawłowski, Gazeta Wyborcza

 

„Aktorzy Montowni są uniwersalni i potrafią w komiczny sposób eksponować fizyczne charakterystyczne cechy: chudość, giętkość, wydatny nos, czy szerokie usta (…) Wszyscy czterej grają czysto, inteligentnie, pomysłowo, bez oszczędzania sił.”
Hanna Bałtyn, Twój Styl

 

Przekład: Tadeusz Żeleński (Boy)
Produkcja: Teatr Montownia i Teatr Powszechny w Warszawie
Opracowanie tekstu i inscenizacja: Teatr Montownia
Muzyka: Cezary Kosiński
Opieka artystyczna: Jan Englert
Aktorzy: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki


ZOBACZ WSZYSTKIE

POPRZEDNI

Wąsy

Sztuka “Wąsy” jest dwudziestą drugą sztuką w dorobku dramatopisarskim Macieja Kowalewskiego. Napisał ją za łapówkę na...

NASTĘPNY

WSZYSTKO, CO CHCIELIBYŚCIE WIEDZIEĆ O TEATRZE, A BOICIE SIĘ ZAPYTAĆ

"Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki potrafią rozbawić. Zwykle nie mają problemu, aby znaleźć...

Partnerzy